باغ سبز انرژی بین کرمان تا ماهان ساخته می‌شود
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
24133_635351408651470520_l

باغ سبز انرژی در فاصله دو شهر کرمان تا ماهان با همکاری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان،‌ شرکت عمران علوی ماهان و شرکت توسعه سرمایه گذاری جاسک ساخته می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای احداث ۴ نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در شهر کرمان توسط شرکت سرمایه‌گذار آلمانی، هم اکنون رابط ایرانی این شرکت یعنی شرکت توسعه سرمایه‌گذاری جاسک با همکاری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و شرکت عمران علوی ماهان با هدف فرهنگ سازی استفاده از ظرفیت‌های خورشیدی استان کرمان و ایجاد یک نماد جدید از کرمان در اذهان عمومی، مجتمع چند منظوره پژوهشی- توریستی باغ سبز ماهان را با نصب پنلهای خورشیدی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در میدان آخر محور هفت باغ علوی ماهان احداث می‌کند.
مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر جاسک در دیدار با مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: کرمان یکی از معدود مناطق کشور است که با توجه به موقعیت و ویژگی‌های آن، ظرفیت بسیارخوبی برای تولید انرژی الکتریکی از طریق سامانه‌های فتوولتائیک دارد، علاوه بر آن مسیر هفت باغ علوی، مسیری توریستی و شاهراه ارتباطی منطقه است که می‌تواند به خوبی نمایانگر این ظرفیت استان برای گردشگران و مسافران داخلی و خارجی باشد.
ترکان در ادامه با اشاره به سفر دو ماه پیش سرمایه گذاران آلمانی به کرمان و انعقاد قرارداد احداث ۴ نیروگاه خورشیدی در شهر کرمان گفت: عملیات اجرایی ۲ نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی تا پایان سال در شهر ماهان آغاز خواهد شد و لذا در صورتی‌که در محور هفت باغ علوی، نیروگاه خورشیدی کوچکی احداث شود، می‌تواند نقطه شروع مناسبی برای فرهنگ‌سازی استفاده از ظرفیت‌های تولید انرژی خورشیدی باشد.
ترکان خاطر نشان کرد: در صدد هستیم تا نیروگاه خورشیدی مورد نظر را با فضاهایی دیگر مانند رصدخانه، آب نما،‌ فضای سبز و …تلفیق کنیم و در این صورت علاوه بر آنکه یک مجتمع توریستی- آموزشی چند منظوره خواهیم داشت شهر کرمان را به عنوان شهر انرژی‌های تجدید پذیر در اذهان عمومی خواهیم شناساند.
وی تاکید کرد: این مرکز آموزشی – پژوهشی و توریستی که در واقع نمونه ای از نیروگاه خورشیدی نیز هست، معماری سنتی و مدرن را به نمایش می گذارد و در آن از بادگیر به عنوان تداعی کننده فضای کویر استفاده خواهد شد.
در پایان این جلسه مقرر شد قرارداد سه جانبه ای میان شرکت توسعه سرمایه گذاری جاسک، توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و عمران علوی ماهان منعقد شده و در فصلی از آن خرید تضمینی ۱۰۰ کیلوواتی انرژی خورشیدی برای نصب در مسیر هفت باغ علوی بین شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و شرکت سرمایه گذاری جاسک منعقد شود.

پربیننده ترین مطالب
آمار بازدید

  • بازدید امروز: 1347
  • بازدیدکننده امروز: 123
  • بازدید دیروز: 420
  • بازدید کننده دیروز: 110
  • بازدید ماه: 17636