برنامه‌های وزارت نیرو برای به‌سازی نیروگاه‌های برق کشور
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
IUY-T-SABZ-GREE-94-mod-(29)_1

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: با دوباره‌سازی و به‌سازی تمامی نیروگاه‌های برق کشور و افزایش راندمان آنها، میزان انرژی مصرفی در بخش برق به حداقل می‌رسد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “علیرضا دائمی” امروز (سه‌شنبه) در آئین برگزاری شانزدهمین دوره جایزه جهانی انرژی در سالن همایش‌های برج میلاد، با بیان این مطلب اظهار داشت: کشور ما یک ویژگی مهم دارد و آن قرار گرفتن در منابع بسیار غنی انرژی است.
وی با بیان اینکه در بخش منابع گاز دارای رتبه اول یا دوم جهان هستیم، ادامه داد: در مباحث مربوط به نفت نیز دارای جایگاه ویژه‌ای در جهان هستیم و همین باعث شده بخش عمده‌ای از انرژی مصرفی کشور را در بخش برق‌ از منابع سوخت فسیلی تامین کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ادامه داد: آنچه باید در برنامه‌های آینده مدنظر داشته باشیم شامل افزایش بهره‌وری در تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی است که در برنامه‌های وزارت نیرو آغاز شده است.
وی دوباره‌سازی تمامی نیروگاه‌های برق به گونه‌ای که میزان انرژی مصرفی آنها به حداقل برسد را از دیگر برنامه‌های وزارت نیرو ذکر کرد و بیان داشت: برای این کار طرح بزرگی آغاز شده که واحدهای گازی با تبدیل به سیکل ترکیبی و افزودن واحد بخار به آنها، بدون استفاده انرژی مضاعف، از گرمای موجود میزان بهره وری آنها افزایش یابد.
دائمی از کاهش تلفات در بخش توزیع نیروی برق به عنوان یک رویداد بزرگ یاد کرد و ادامه داد: میزان تلفات برق کشور از ۱۴٫۸ درصد به کمتر از ۱۱ درصد رسیده که درصدد هستیم این تلفات را با کاهش بیشتری مواجه کنیم.
وی با اشاره به مشوق‌های وزارت نیرو برای مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: ما دسترسی زیادی به منابع انرژی‌ تجدیدپذیر داریم و کشور ما دارای دالان‌های باد و منابع غنی انرژی خورشیدی است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی دارای نیروی جوان کارآمد است، گفت: ما در کشور، بجز منابع انرژی، دارای منابع انسانی جوان و تحصیل کرده و متخصص هستیم.
او گفت: بدون تردید در صنعت آب و برق می‌توانیم جزو معدود کشورهایی باشیم که آمادگی صدور خدمات فنی و مهندسی را داریم.
دائمی افزود: با تغییراتی که با اجرایی شدن برجام صورت خواهد گرفت، سرعت و شتاب این کار را دوچندان خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه اکنون در ۴۰ کشور جهان در زمینه صنعت آب و برق فعالیت داریم اظهار امیدواری کرد فعالیت نیروهای جوان کشور در طرح‌ها و پروژه‌های برون مرزی بیشتر شود.

پربیننده ترین مطالب
آمار بازدید

  • بازدید امروز: 1345
  • بازدیدکننده امروز: 123
  • بازدید دیروز: 420
  • بازدید کننده دیروز: 110
  • بازدید ماه: 17634