ایران حرکت به سمت توسعه انرژی‌های پاک را آغاز کرده است
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
IUY-T-SABZ-GREE-94-mod-(25)_1

قائم‌مقام وزیر در شانزدهمین دوره جایزه جهانی انرژی گفت: ایران حرکت خود به سمت توسعه انرژی‌های پاک و کاهش گازهای گلخانه‌ای را آغاز کرده و به این حرکت متعهد است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “ستار محمودی” امروز (سه‌شنبه) در آئین برگزاری شانزدهمین دوره جایزه جهانی انرژی در سالن همایش‌های برج میلاد، با بیان این مطلب اظهار داشت: منابع موجود در کره زمین متعلق به تمام ساکنین زمین است و ما اجازه نداریم با مصرف بی‌رویه این منابع در صدد هدر دادن آنها باشیم.
وی ادامه داد: منابع آب، هوا، انرژی و خاک ضمن اینکه در خدمت ساکنین کنونی زمین است، حق نسل آینده نیز خواهد بود و ما مجاز نیستیم حق حیات را از آنان بگیریم.
قائم‌مقام وزیر نیرو با اشاره به هم‌اکنون ظرفیت تولید انرژی‌های پاک در ایران کمتر از ۵۰۰ مگاوات است، ادامه داد: ایران حرکت خود را به سمت توسعه انرژی‌های پاک آغاز کرده و تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از ۵ هزار مگاوت تولید انرژی پاک خواهیم داشت.
محمودی آنگاه به انرژی‌های پاک اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش حجم کربن و گازهای گلخانه در کره زمین،‌ جهان به سمت استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر گام بر می‌دارد.
وی صرفه‌جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی را دو پارامتری دانست که به سلامت کره زمین کمک می‌کند و افزود: این پارامترها به سلامت فضای زیست محیطی ما کمک می‌کند.
قائم‌مقام وزیر نیرو خطاب به مردم جهان گفت: همه باید دست به‌دست هم داده و باید در خدمت زمین باشیم.
وی تاکید کرد: باید انرژی را برای زندگی بهتر و برای حفظ سیاره زمین درست تولید کنیم و درست نیز مصرف کنیم.

پربیننده ترین مطالب
آمار بازدید

  • بازدید امروز: 1346
  • بازدیدکننده امروز: 123
  • بازدید دیروز: 420
  • بازدید کننده دیروز: 110
  • بازدید ماه: 17635