بیشترین نیاز صنعت آب و برق به عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی است
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
N-KOM-fni-94-ty-(1)_1

مشاور وزیر در امور اجتماعی و فرهنگ عمومی گفت: امروزه صنعت آب و برق بیشترین نیاز را به عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “ناصر شفق” عصر امروز (چهارشنبه) در دومین نشست شورای سیاست‌گذاری فرهنگی و اجتماعی وزارت نیرو در ساختمان ستادی این وزارت‌خانه برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: این موضوع نشانگر این مسئله است که وزارت نیرو با توجه به تکنیکال بودن و انجام کارهای صنعتی، بیشترین نیاز را در زمان حاضر به عرصه فرهنگی و اجتماعی دارد تا بتواند فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی را در بین  مردم کشورمان تقویت کند.
وی با اشاره به دوران دفاع مقدس و دوران سخت تحریم‌ها گفت: این دو دوره باعث شد تا ما به خودباوری و خوداتکایی برسیم و نتیجه آن خودکفایی داخلی ۹۵ درصدی در عرصه آب و ۹۰ درصدی در عرصه برق بود.
شفق ادامه داد: کل جمعیت کشور جامعه مخاطب وزارت نیرو هستند و این گستردگی، صنعت آب و برق را به یک صنعت مهم و حیاتی تبدیل کرده است.
وی نقش وزارت نیرو و آب و برق را در ادامه فعالیت‌های نظام جمهوری اسلامی بسیار حساس دانست و افزود: با توجه به اینکه جهان با مشکل کم‌آبی مواجه است و از طرفی بحث آب کمبود در کشور به یک چالش جدی تبدیل شده است، بنابراین در آینده جهان آب یک موضوع تعیین‌کننده خواهد بود.
مشاور وزیر در امور اجتماعی و فرهنگ عمومی  در ادامه به اهمیت انرژی پرداخت و اضافه کرد: بحث انرژی نیز متاثر از موضوع آب است و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در آینده ایران مشکلات عدیده‌ای را در این زمینه خواهد داشت.
وی با اشاره به اولین نشست شورای سیاستگذاری و صحبت‌های وزیر نیرو در آن نشست در خصوص اهمیت رویکر فرهنگی در صنعت آب و برق گفت: امیدواریم این نشست‌ها استمرار داشته و به نتایج خوبی منجر شود و فعالیت‌های شبانه‌روزی وزارت نیرو نیز به نحو احسن ادامه یابد.

پربیننده ترین مطالب
آمار بازدید

  • بازدید امروز: 1349
  • بازدیدکننده امروز: 123
  • بازدید دیروز: 420
  • بازدید کننده دیروز: 110
  • بازدید ماه: 17638